PENGERUSI

datuk ding kuong hiing

YB DATUK DING KUONG HIING

Tempoh Lantikan
25.4.2022 – 24.4.2025

TIMBALAN PENGERUSI

YBHG. DATO PETER MINOS

Pengerusi
Majlis Perbandaran Kota Samarahan
Tempoh Lantikan
14.5.2020 – 13.5.2023

SETIAUSAHA

PUAN MASITAH BINTI ANNUAR

Pengarah LPKP Sarawak
Tempoh Lantikan
1.4.2021-31.3.2024

AHLI LEMBAGA

ENCIK WAN MOHD ASRAF BIN WAN SALLEH

Setiausaha Bahagian Darat
Bahagian Logistik dan Pengangkutan Darat
Kementerian Pengangkutan Malaysia
(MIDT)

Tempoh Lantikan
14.2.2021-13.2.2022

Norizan bin Jili

ENCIK NORIZAN BIN JILI

Pengarah,
Jabatan Pengangkutan Jalan Sarawak

Tempoh Lantikan
30.11.2021-29.11.2024

YBHG. BUCKLAND ANAK BANGIK

Setiausaha Tetap
Kementerian Pengangkutan Sarawak (MOT)

Tempoh Lantikan
30.6.2020-29.6.2023

PUAN LIZA JAYUB

Pemangku Timbalan Pengurus
Wilayah PUSPAKOM Sabah & Sarawak

Tempoh Lantikan
30.6.2021-29.6.2024

ENCIK SUPERINTENDEN ALEXSON NAGA AK CHABU

Ketua Jabatan Siasatan & Penguatkuasaan Trafik Sarawak
Tempoh Lantikan
1.9.2019-31.8.2022

ENCIK MILTON FOO TIANG WEE

SUPP Youth Central Secretary General
Tempoh Lantikan
14.8.2020-13.8.2023

AHLI SILIH GANTI

DR LAWRANCE TSEU TED KONG

Pakar Penasihat Pengangkutan
(Transport Specialist Advisor)
Kementerian Pengangkutan Sarawak (MOT)

Tempoh Lantikan
30.6.2020-29.6.2023

ENCIK ERICK ANAK JUSIANG

Timbalan Pengarah
Jabatan Pengangkutan Jalan Sarawak

Tempoh Lantikan
1.10.2019-30.9.2022

Thomson Anak Jutis

ENCIK THOMSON ANAK JUTIS

Pengurus Cawangan
PUSPAKOM Cawangan Kuching

Tempoh Lantikan
15.3.2022-14.3.2025

Tn Mathew- PDRM

DSP MATHEW ANAK MANGGIE

Timbalan Ketua Jabatan Siasatan dan Penguatkuasaan Trafik Sarawak

Tempoh Lantikan
30.11.2021-29.11.2024